CHP VE TEZEK BENZETMESİ HAKKINDA  
01.05.2018
1669
Yazı Boyutu: A- A+

Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Başkanı Sayın Vildan Cemşit yazılı bir basın açıklaması düzenledi. Açıklamasında Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan partisinin kadın kolları kongresinde ki konuşmasında CHP’ye  yönelik "Sen benim vatandaşımı tezekten kurtarıyor musun? Yok. Çünkü CHP demek aynı zamanda tezek demektir." ifadesini kullanmıştır.

Bilindiği üzere partimin "Adalet Yürüyüşü" sırasında partililerimiz ve Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilimiz sınırları içinde konakladığı alana AKP yanlıları tarafından gübre dökülmüştü. Ülkemizin dört bir köşesinde şaşkınlık ve utanç ile karşılanan partimize yönelik bu davranışı bizler unutmak isterken Sayın Cumhurbaşkanı’nın tekrar bu kelimeyi partimizi tarif ederken kullanması hem örgütümü, hem Cumhuriyet Halk Partisi kimliğini taşımaktan büyük onur duyduğum beni, hem de devletimizin kurucu partisinin Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu bilen tüm vicdanlı ve vatansever yurttaşlarımızı derinden incitmiştir.

Sayın Erdoğan ülkemizin Cumhurbaşkanıdır. Temsil ettiği makam devletimizin en yüce makamıdır. Sayın Cumhurbaşkanı’mızın siyasetin aynı zamanda nezaket olduğu düsturunu unutmadan, söylediği her sözün tüm toplum tarafından örnek alındığını bilmesi gerektiğini ve ayrıştırıcı, aşağılayıcı bir siyasi üslubun şimdiye kadar memleketimizde hiç kimseye faydasının dokunmadığını hatırlatmak isterim.

                                                                                              Vildan CEMŞİT

                                                                                         CHP Düzce İl Başkanı