23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI  
22.04.2018
1171
Yazı Boyutu: A- A+

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Düzce İl Başkanı Zekeriya TOZAN,  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle bir basın açıklaması yaptı.

Tozan, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “23 Nisan 1920 milletimizin tarihinde bir dönüm noktasıdır. Bu tarihte halkımız egemenliği kendi eline almış, bağımsızlık ve özgürlük mücadelesine başlamıştır. 23 Nisan 1920  ulusumuzun babadan oğla geçen saltanat yönetimini terk ettiği, kendi seçtiği temsilcileri aracılığı ile kendisini yönetmeye başladığı, halkın egemenliğinin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza bayram olarak hediye ettiği gündür.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır” ifadesiyle yürütülen Kurtuluş Savaşı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin sorumluluğu altında vatanın kurtarılması ve Cumhuriyetin ilanıyla zafere ulaşmıştır. Milletimizin bin bir acı ve gözyaşı ile sahip olduğu egemenlik yetkisini gasp etmeye, Cumhuriyetimizi unutturmaya veya demokrasiyi yok etmeye çalışan bütün odaklar hüsrana uğramaya mahkûmdur.

Bu düşünceler ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışında bulunan tüm kahramanlarımızı şükranla anıyor, aziz şehitlerimize rahmet diliyor, bütün milletimizin ve özellikle çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.